-
-
-
Naujienlaiškis
Susisiekite su mumis:
Recent Tours
2025.06.02-06.10 – 1049 Eur/asm.
2025.08.11-08.19 – 1049 Eur/asm.
2025.09.08-09.16 – 1049 Eur/asm.
PERKANT KELIONĘ DOVANOJAMAS SVEIKATOS DRAUDIMAS.
PASIŪLYMO APRAŠYMAS
Svetingoji Albanija kviečia į stulbinančią kelionę po gražiausius ir įdomiausius šalies kampelius. Maršrute – saulėtos pakrantės vietovės Vliorė ir Sarandė – populiariausi Balkanų kurortai. Garsūs UNESCO paminkliniai objektai – Butrintas, Girokasteris ir Beratis. Netrūks pasakojimų apie tokius garsius istorinius veikėjus, kaip: Ali Paša, Skanderbegas – Albanijos nacionalinis didvyris, Enveras Hodža – II pasaulinio karo laikų diktatorius. Atsipalaidavimą užtikrins plaukimas į rojaus grožio Karaburuno pusiasalį, turkio žalumo „Žydrosios akies“ versmės bei apsilankymas šalyje garsėjančioje Cobo vynų ūkyje. Albaniškomis atostogomis verta pasidžiaugti savaite ilgiau, apsistojus viename iš atrinktų viešbučių, kuriuos galime pasiūlyti. Maršrutas Albanijoje: apie 700 km.
KELIONĖS PROGRAMA
1 DIENA.
Skrydis į Tiraną. Pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas, pusryčiai, laisvalaikis, vakarienė, nakvynė.
2 DIENA. KRUJĖ – ARDENICA – FIERIO APYLINKĖS (atstumas: apie 150 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Pervežimas į KRUJĖ. Apsilankymas Skanderbego – didžiausio nacionalinio Albanijos didvyrio – Baltojoje pilyje ir ten esančiame muziejuje*. Apsilankymas vietinėje turgavietėje, laisvalaikis. Pervežimas į ARDENICĄ. Apsilankymas Dievo Motinos gimimo vienuolyne su ypatingoms XVIII a. freskomis. Pervežimas į FIERĮ. Ekskursija į garsųjį Apolonijos archeologijos centrą*. Čia yra 558 m. pr. m. e. gyvavusio miesto liekanos – šiame mieste mokėsi imperatorius Augustas. Kelionė autobusu į viešbutį, apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.
3 DIENA. VLIORĖ – KARABURUNO PUSIASALIS (atstumas: apie 30 km)
Pusryčiai. Apsilankymas VLIORĖJE. 1912 metais čia buvo paskelbta Albanijos nepriklausomybė. Pasivaikščiojimas po centrą: kur pamatysite vėliavų aikštę, nepriklausomybės paminklą, XVI a. Murato mečetę. Toliau – išplaukimas iš Vliorės uosto į visos dienos kruizą po pasakiško grožio KARABURNO PUSIASALĮ, kurio metu bus galima degintis ir maudytis. Plauksite prie Haxhi Ali urvo ir ten, kur Jonijos jūra susitinka su Adrijos jūra. Toliau programoje Sazano sala, kurioje buvo įsikūrusi karinė bazė ir joje yra apie 3600 bunkerių su kilometrais požeminių koridorių. Laisvas laikas žmogaus rankos nepaliestame paplūdimyje ir maudymasis krištolo skaidrumo vandenyje. Laisvai pasirenkama ekskursija (už papildomą mokestį vietoje): pietūs Karaburuno pusiasalyje. Plaukimas į Vloros uostą. Grįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė.
4 DIENA. PORTO PALERMO – SARANDĖ (atstumas: apie 150 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Kelionė vaizdingu maršrutu per Llogara kalnų perėją, esančią daugiau kaip 1000 m aukštyje. Atvykimas į PORTO PALERMO. Apsilankymas XVIII a. Ali Pašos tvirtovėje*, iš kur atsiveria įspūdingas vaizdas į Jonijos jūrą. Kelionė autobusu į SARANDĘ, populiarų Albanijos kurortą prie Jonijos jūros. Pasivaikščiojimas pajūrio promenada, laisvalaikis. Kelionė autobusu į viešbutį, apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.
5 DIENA. MESOPOTAMAS – BUTRINTAS – „ŽYDROJI AKIS“ (atstumas: apie 130 km)
Pusryčiai. Apsilankymas MESOPOTAMO* vietovėje, kur stovi įspūdinga XIII a. bizantiško stiliaus šv. Mikalojaus bažnyčia. Kelionė autobusu į BUTRINTĄ, antikinį uostamiestį, dar vadinamą „Balkanų Pompėja”, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą. Apsilankymas archeologinėje vietovėje*, kurioje stūkso romėniškų pirčių griuvėsiai, agora, amfiteatras, Asklepijo šventykla, ceremonijų alėja ir Minervos šventykla. Kelionė autobusu prie krištolo tyrumo versmių, vadinamų Žydrąja akimi*. Ši vieta yra laikoma viena gražiausių Albanijoje. Pasak legendos, povandeninis šaltinis atsirado iš nukauto drakono ašaros, kuris grobdavo aplinkinių kaimų merginas. Laisvas laikas. Grįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė.
6 DIENA. GIROKASTERIS – COBO VYNUOGYNAS (atstumas: apie 120 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Kelionė autobusu į GIROKASTERĮ, buvusio diktatoriaus Envero Hodžos akmeninį miestą, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą. Įėjimas į Kalaja tvirtovę*, apsilankymas viename iš muziejų, esančių jos mūruose. Pasivaikščiojimas po žavų senamiestį su akmeniniais namukais. Laisvas laikas savarankiškam apsilankymui Skenduli namuose (už papildomą mokestį) – tradiciniame name su daugybe gerai išsilaikiusių namų buities eksponatų. Kelionė autobusu į COBO VYNUOGYNĄ*, susipažinimas su vietinio vyno gaminimo procesu bei degustacija. Kelionė autobusu į viešbutį, apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.
7 DIENA. BERATIS – TIRANA (atstumas: apie 120 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Apsilankymas BERATYJE, „tūkstančio langų” mieste, įtrauktame į UNESCO paveldo sąrašą: bizantijos laikų stiliaus viduramžiška Beračio tvirtovė ir Onufrijaus muziejus*. Laisvas laikas pasivaikščiojimui po istorinius miesto rajonus Magalemą ir Goricą. Pervežimas į TIRANĄ. Pasivaikščiojimas po centrą: kuriame pamatysite Skanderbego aikštę, 1830 m. statybos stebėjimo bokštą, 1789 m. įkurtą Et’hem Bey mečetę, Prezidento rūmus. Apsilankymas Bunk ’ Art* – šaltojo karo laikų bunkeryje, kuris buvo paverstas muziejumi ir šiuo metu laikomas didžiausia miesto atrakcija. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė ir nakvynė.
8 DIENA.
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Atvykimas į oro uostą ir skrydis į Vilnių.
PASLAUGOS
Į kainą įskaičiuota
• Apgyvendinimas: 8 nakvynės***/**** viešbučiuose; dvivietis kambarys (galima 1 papildoma lova) su vonios kambariais
• Maitinimas: 8 pusryčiai, 7 vakarienės
• Skrydžiai: Vilnius – Tirana – Vilnius, rankinis ir registruotas bagažas
• Pervežimai autobusu vietoje
• Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos
Į kainą neįskaičiuota
• Vietoje mokami mokesčiai: įėjimo bilietai į lankomus objektus pažymėtus žvaigždute – 50 EUR/asm., arbatpinigiai: 5 EUR/asm./diena
• Privalomas turizmo mokestis (mokamas vietoje viešbutyje, kaina priklauso nuo viešbučio kategorijos): 2-15 Eur/asm./naktis
• Neprivalomi (pasirenkami) mokesčiai: pietūs Karaburuno pusiasalyje: apie 17 EUR/žmogui
• Gėrimai vakarienių metu
• Gydymo išlaidos ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų
• Asmeninės išlaidos
PASTABOS
1. Gali keistis programos dienų ar lankomų objektų eiliškumas, mokamų objektų skaičius ar kainos
2. Dėl nepalankių oro sąlygų kruizas po Karaburuno pusiasalį gali būti atšauktas, tuomet bus suorganizuotas apsilankymas kitoje vietoje.
3. Apsilankymas sakraliniuose objektuose reikalauja tinkamos aprangos: pridengti keliai ir pečiai.
4. Patariama turėti vandens batus Karaburuno pusiasalyje bei Sarandėje.
5. Įvažiuojančiojo į šalį asmens pasas/asmens tapatybės kortelė turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos.
Filipinai yra archipelagas arba daugiau nei 7100 salų virtinė pietryčių Azijoje tarp Pietų Kinijos jūros ir Ramiojo vandenyno. Dvi didžiausios salos – Luzonas ir Mindanao – sudaro du trečdalius viso žemės ploto. Tik apie trečdalis salų yra apgyvendintos.
ŽMONĖS IR KULTŪRA
Filipiniečiai daugiausia yra kilę iš malajiečių, dažnai turi kinų, o kartais ir amerikiečių ar ispanų protėvius.
ŽMONĖS
Daugelis filipiniečių turi ispaniškus vardus dėl XIX amžiaus Ispanijos dekreto, pagal kurį buvo reikalaujama naudoti ispaniškas pavardes arba pavardes. Tėvai dažnai savo vaikus pavadina šventojo vardu, kurio šventė buvo jų gimimo dieną.
Pradinis mokslas Filipinuose prasideda nuo septynerių metų, yra privalomas pagal įstatymus ir trunka šešerius metus. Vidurinis ugdymas pradedamas sulaukus 13 metų ir trunka ketverius metus; bakalauro koledžo mokymas paprastai trunka ketverius metus.
GAMTA
Salose auga daugybė žydinčių augalų ir paparčių rūšių, įskaitant šimtus orchidėjų rūšių. Aukštos žolės pakeitė miškus, kurie išnyko dėl medienos ruošos, kasybos ir plėtros.
Filipinuose gyvena daugiau nei 200 žinduolių rūšių , įskaitant beždžiones, voveres, lemūras, peles, pangolinus, chevrotains, mangustus, civetas kates, raudonuosius ir ruduosius elnius ir kt.
Binurongas arba Azijos lokio katė kažkada buvo žinoma, tačiau dabar šis pūkuotas žinduolis yra pažeidžiamas. Tamaraw, mažų vandens buivolių rūšis, aptinkama tik Mindoro saloje, yra labai nykstanti.
Filipinuose visus ar dalį metų gyvena šimtai paukščių rūšių, įskaitant povus, fazanus, balandžius, papūgas, karališkąsias žuveles, saulės paukščius, siuvinius, audinius ir raguočius. Nykstantis Filipinų erelis, mintantis beždžionėmis, vos išgyvena po miškų kirtimo.
ISTORIJA
Ferdinandas Magelanas pirmą kartą nusileido Filipinuose 1521 m. Filipinų pavadinimas kilęs iš Pilypo II, kuris buvo Ispanijos karalius XVI amžiuje, kai šalis tapo Ispanijos kolonija.
Filipinai buvo suteikti Jungtinėms Valstijoms 1898 m., Po Ispanijos ir Amerikos karo. 1935 m. Filipinai tapo savarankiški, tačiau jų nepriklausomybę atidėjo Antrasis pasaulinis karas ir Japonijos kariuomenės invazija.
Salas išlaisvino JAV pajėgos 1944–1945 m., o Filipinų Respublika buvo paskelbta 1946 m., vyriausybei vadovaujant JAV.
1965 metais Ferdinandas Marcosas buvo išrinktas prezidentu. 1972 m. jis paskelbė karo padėtį, kuri tęsėsi iki 1981 m. Po 20 valdymo metų 1986 m. Marcosas buvo nuverstas nuo valdžios. Corazon Aquino tapo prezidentu ir šalyje įvedė demokratinio valdymo laikotarpį.
Nepalas – valstybė Pietų Azijoje, Himalajų kalnuose. Šalis ribojasi su Kinija šiaurėje ir Indija pietuose, rytuose bei vakaruose. Nepalas garsėja aukščiausia pasaulio viršukalne – Everestu (8848,86 m) – ir yra budizmo bei induizmo dvasinės tradicijos lopšys.