-
-
-
Naujienlaiškis
Susisiekite su mumis:
Recent Tours
Viena iš pasaulinių mokslo ir kultūros sostinių, priklausanti pačių didžiausių metropolijų sąrašo viršūnei.
Londonas – tikras kontrastas tarp įspūdingų istorinių vaizdų, didelio miesto šurmulio ir gyvos kultūrinės bei gurmaniškos scenos.
Didžioji Britanija – žalias ir modernus užjūrio kraštas ir skeptro valdoma sala – imperijos židinys ir parlamentinės demokratijos pradininkė: Britanija yra ekscentriška, jaudinanti ir be galo intriguojanti.
Nors šis kraštas palyginti nedidelis, tačiau jo lyriniai kraštovaizdžiai kalba patys už save: žaliuojantys laukai ir raukšlėtos kalvos, kreidos periodo uolos ir vėsios lygumos, senoviniai miškai bei nuotaikingos pelkės. Didžiojoje Britanijoje yra 10 nacionalinių parkų, 34 išskirtinio nacionalinio grožio teritorijos ir daugybė mylių uolėtos, paplūdimiais besidriekiančios pakrantės.
Didžiosios Britanijos istorija siekia daugiau nei 5000 metų, todėl praeitis čia yra nuolat gyva. Ant vienišų kalvų viršūnių stūkso sugriautos pilys. Paslaptingi menhyrai ir akmenų ratai stūkso užmirštuose laukuose. Viduramžių katedros, karališkieji rūmai ir neįtikėtinai puošnūs didingi namai, sutinkami beveik visur. Kiekvienas Britanijos miestas, miestelis ir kaimas turi savo atskirą istoriją, kurią galima papasakoti: istorinę karalių ir paprastų žmonių, pramonininkų ir išradėjų, ekscentrikų, svajotojų ir maištininkų epopėją, kuri yra tokia pat įdomi ir netikėta, kaip ir viskas, ką galėjo sugalvoti Šekspyras, Dikensas ar J. K. Rowling.
Didžiosios Britanijos miestai – tai pagrindiniai traukos centrai: nuo akmenimis grįstų Jorko gatvelių iki svajingų Oksfordo bokštų, nuo Bristolio plaukiojančio uosto iki Liverpulio Karališkosios Alberto prieplaukos. Londonas, žinoma, yra pagrindinis koziris: daugiau nei tūkstantį metų jis diktuoja tendencijas, kuria istoriją ir keičia žaidimo taisykles, o jo teritorijoje yra visko – nuo karališkųjų rezidencijų iki pasaulinio lygio muziejų, žymių teatrų ir didžiulių miesto parkų.
Akimirksniu atpažįstamos ikonos, tokios kaip Big Benas ir Šventojo Pauliaus katedra, pasitinka istorijos kupiname Londone – daugiakultūrėje Jungtinės Karalystės sostinėje, nenuilstamai diegiančioje meno ir kultūros naujoves.
Šiaurės Londonas – šiaurės Londoną puošia garsus turgus, neprilygstama muzikos scena ir puikūs barai. Dinamiškas King’s Cross rajonas išgyvena transformaciją ir dabar yra patrauklus ir puiki vieta pasilinksminti. Čia taip pat yra daugybė vietų ramiam pasimėgavimui – nuo nuostabių žaliųjų erdvių Hampstead Heath ir Regent’s Park iki apaugusių Viktorijos laikų kapinių, tokių kaip Highgate ir Abbeywood, ir pasivaikščiojimų kanalais.
Kiekvienas, besidomintis daugiakultūriu Londonu, privalo apsilankyti ryčiausiame Londono gale – East Ende. Čia rasite išskirtinę etninę virtuvę, įdomių muziejų ir galerijų, puikių užeigų, valgių ir gėrimų prie kanalo, madingiausių Londono kvartalų ir didžiulį Karalienės Elžbietos olimpinį parką.
Portobello turgus, Dizaino muziejus, istoriniai kino teatrai, nišinės kolekcijos, žavesys prie kanalo, puikūs barai ir klubai, puošnūs parkai ir didingi dvarai, įspūdingos bažnyčios, intriguojantys Viktorijos laikų kaulų kiemai, įvairios parduotuvės ir etniniai patiekalai – visa tai daro Noting Hilą ir Vakarų Londoną eklektiška vieta, kurią būtina aplankyti.
Vizos: Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems į Didžiąją Britaniją, būtina turėti galiojantį pasą.
Kalba: anglų kalba
Sostinė: Londonas, gyventojų populiacija 8,796,628 (2021).
Valiuta: Svaras sterlingų (GBP)
Elektros lizdai: 240 V, lietuviškų elektros prietaisų kištukai netinka DB rozetėms, reikalingas adapteris.
Klimatas Didžiojoje Britanijoje: Didžiojoje Britanijoje vyrauja Atlanto jūrinis klimatas, kuriam įtakos turi Golfo srovė. Oras švelnus, drėgnas, augmenija žaliuoja ištisus metus. Sausio mėnesį vidutinė temperatūra 7 °C , birželio mėnesį 19 °C. Šalyje iškrenta daug kritulių, dažnos miglos, rūkai.
Maistas Didžiojoje Britanijoje:
Didžiosios Britanijos virtuvei beveik nepadarė įtakos jokios kitos Europos valstybės, todėl čia patiekalai unikalūs, tačiau labai paprasti, neįmantrūs. Vartojama nemažai žuvies, kiaulienos, ėrienos ir pieno produktų. Svarbiausias dienos patiekalas – angliški pusryčiais, susidedantys iš kiaušinienės su kumpiu, virtų pupelių, kraujinės dešros, duonos su džemu ir kavos arba arbatos. Paragaukite tradicinių patiekalų – smulkintos mėsos pyrago, bulvių pyrago su mėsa ir svogūnais, rausvos jautienos su plutele, žuvies su traškiomis bulvytėmis. Desertui prie puodelio juodos arbatos su pienu, mėgaukitės tradiciniais arbatiniais sausainiais, įvairiais pudingais. Iš alkoholinių gėrimų populiarus alus, škotiškas viskis, džinas. Kainos Didžiojoje Britanijoje nėra vienos iš mažųjų, tačiau vietiniuose restoranėliuose galėsite papietauti ir už €15 asmeniui (apie 12 svarų).
Lauktuvės iš Didžiosios Britanijos:
virtuviniai rankšluostėliai, vilnoniai pledai
rankų darbo muilas, škotiškas viskis, kašmyro mezginiai
porcelianas, suvenyrai su karališka simbolika, mėtinis šokoladas.
Dalintis kelione