-
-
-
Naujienlaiškis
Susisiekite su mumis:
Recent Tours
Daugeliui žmonių vien Jungtinių Arabų Emyratų pavadinimas asocijuojasi su vienu miestu: Dubajumi – mokslinės fantastikos miestu, kuriame gausu ikoniškų dangoraižių, palmės formos salų, miesto dydžio prekybos centrų, slidinėjimo trasų ir vaizdingų paplūdimio kurortų. Tačiau už …
Jungtiniai Arabų Emyratai: didybe užburiantis kraštas, nuo smėlėtos dykumos ir kuklių žvejų kaimelių iki prabanga alsuojančių modernumo viršūnių.
Daugeliui žmonių vien Jungtinių Arabų Emyratų pavadinimas asocijuojasi su vienu miestu: Dubajumi – mokslinės fantastikos miestu, kuriame gausu ikoniškų dangoraižių, palmės formos salų, miesto dydžio prekybos centrų, slidinėjimo trasų ir vaizdingų paplūdimio kurortų. Tačiau už šio žavaus blizgesio laukia dar šešių Emyratų mozaika, kurių kiekvienas turi savo charakterį ir žavesį.
Jungtiniai Arabų Emyratai yra šiaurės rytinėje Arabijos pusiasalio dalyje. Įkurta 1971–1972 m. kaip 7 Emyratų federacija: Abu Dabis, Dubajus, Šardža, Adžmanas, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah, Fudžeira. Ilgą laiką nafta buvo didžiausias pelno šaltinis, dabar – finansinės operacijos ir turizmas.
Nafta turtingas Abu Dabis – JAE sostinė ir kultūros bei laisvalaikio centras. Už jo stūkso didžiulis Al Dafraso regionas, kuriame yra šiaurinės Rub Al Khalio (Tuščiojo kvartalo) dykumos, su raibuliuojančiomis kopomis. Stebuklingą dykumos tylą nutraukia tik Saudo Arabijos link slenkančio smėlio šnabždesys. Į šiaurę nuo Dubajaus esantis Šardža – JAE meno ir paveldo centras. Važiuokite į rytus į dantytą Hajaro kalnų glėbį, kad pamatytumėte Jungtinius Arabų Emyratus iš toli.
Šalis, kuri prieš kelis dešimtmečius neišsiskyrė iš kitų Artimųjų Rytų šalių, šiandien visus džiugina ir šokiruoja savo didingumu. Dykumos smėlį pakeitė žaluma ir puošni moderni architektūra su nuostabiais pastatais ir mečetėmis. Pasakiški miestų turtai ir puošnumas, medžiais apsodinti bulvarai, nuostabūs prekybos centrai, pramogų parkai, šalį kertantys greitkelių tinklai, visa tai šalia auksinio dykumos smėlio ir jūros žydrumo – tai yra šios šalies esmė, tradicijų ir modernumo derinys.
Arabų Emyratai, kuriems taikoma neapmuitinimo zona, yra apsipirkimo mėgėjų rojus, o prekybos centrai čia yra tikri prabangūs miestai su itin turtingu dekoru, restoranais, barais ir net ežerais bei upėmis. Abu Dabis ir Dubajus – patys įspūdingiausi Emyratai, kuriuose futuristiškiausių projektų įgyvendinimą gali apriboti tik architektų vaizduotė. Čia statybos visada vyksta pilnu mastu. Vietą papildo vis aukštesnis ir modernesnis pastatas.
Didžiulės pinigų sumos investuojamos į sportą, turizmą ir bankininkystę. Prabangūs viešbučiai, kongresų centrai, modernūs sporto centrai, išskirtiniai prekybos centrai taip pat turėtų džiuginti turistus ir pritraukti milijonus įdomių žmonių iš viso pasaulio. Arabai tikrai daro didžiulį įspūdį!
Jungtiniai Arabų Emyratai taip pat yra idealus pasiūlymas šeimoms – pastatytas su beprotybe ir fantazija, kartu su vandens ir pramogų parkais. Vandens parkai „Wild Wadi“, „Yas Water World“, „Aquaventure“, „IceLandWater“, „Dreamland“, „Kidzania Dubai“ yra nuostabios vietos, kuriose galite praleisti visą dieną, kupiną nuostabių įspūdžių.
Dubajus yra garsiausias Emyratas, pasižymintis įspūdingais vystymosi tempais, vienas sparčiausiai augančių miestų pasaulyje. Dinamiška, pozityvios energijos kupina vieta, kurioje įgyvendinamos fantastinės garsiausių pasaulio architektų idėjos. Vienas iš jų – dirbtinių palmių ir pasaulio žemėlapio formos salų statyba. Garsiojo Džumeiros paplūdimio viešbučiai gniaužia kvapą: ne tik prabanga, bet ir didinga architektūra.
Emyratų flagmanas – Burdž al Arabas , t.y. Arabų bokštas, burės formos viešbutis ir aukščiausias pasaulyje pastatas Burdž Chalifa, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsiveria įspūdinga miesto panorama. Gerai žinomas turistų susitikimo taškas yra „The Walk“, 1,7 km ilgio promenada su parduotuvėmis, restoranais, gatvės pasirodymais ir kt. O apsipirkimas Dubajuje – atskiro katalogo tema: didžiuliai kaip miestas prekybos centrai, kuriuose gausu parduotuvių, kavinių ir restoranų. Viename jų yra net slidinėjimo centras.
Lankytinos vietos: grakštus Burdž al Arabo viešbučio siluetas, skirtas dhow (tradicinei medinio krovininio laivo) burei, Dubajuje toks pats garsus Dubajaus simbolis, kaip Eifelio bokštas Paryžiuje. Šis ištaigingas, 1999 m. baigtas viešbutis, įsikūręs dirbtinėje saloje, jis turi savo sraigtasparnių nusileidimo aikštelę ir „Rolls Royce“ limuzinų parką. Už įspūdingo vestibiulio su aukso lapų prabanga ir dėmesį prikaustančiu fontanu, yra 202 apartamentai. Burdž al Arabo (pažodžiui ,,Arabų bokštas“), aplankyti verta norint pasigrožėti interjeru, kuris yra toks pat ryškus, kaip ir puošnus išorėje. Nuotaika sukuriama 590 pėdų aukščio vestibiulyje, kuris dekoruotas raudonos, mėlynos ir žalios spalvos schemomis bei išryškintas stulpais, apklijuotais aukso lapais. Vestibiulio atriumas yra pakankamai aukštas, kad jame tilptų ir Laisvės statula.
Burdž Chalifa – stulbinantis architektūros ir inžinerijos žygdarbis, kuriame yra dvi apžvalgos aikštelės 124 ir 148 aukštuose ir restoranas-baras 122 aukštuose. Aukščiausias pasaulyje pastatas prasiskverbia į dangų 2715 pėdų (828 m) aukštyje ir buvo atidarytas 2010 m. sausio mėn., praėjus šešeriems metams po kasinėjimų pradžios. Iki 13 000 darbininkų triūsė dieną ir naktį, vos per tris dienas išklodami naujas grindis.
ITAKA Lietuva kelionių ekspertas 24/7 (lietuvių kalba): turistai JAE iškilusiais skubiais klausimais vietoje gali susisiekti budinčiu telefonu, kuris nurodytas kelionės dokumente-sutartyje. Atvykusius į JAE turistus pasitinka anglakalbis atstovas ir palydi iki transporto priemonės kuria bus vykdomas atvukusiųjų pervežimas į viešbutį.
Vizos: .
Turizmo mokestis: taikomas Ras Al Khaimah emyratui. Mokestis įsiregistruojant (viešbutis *****: 20 AED / kambarys / naktis; viešbutis ****: 15 AED / kambarys / naktis).
Skrydžio trukmė: .
Vietos laikas: žiemą Lietuvos laikas plius 2 val.
Kalba: arabų, anglų.
Įtampa: 220 V, adapterį galima pasiskolinti registratūroje arba nusipirkti parduotuvėje. Atkreipkite dėmesį į bet kokią informaciją apie tinklo naudojimą viešbučio kambariuose.
Valiuta: Dirhamas (AED); 1 EUR = 3,89 AED.
Arbatpinigiai: neprivaloma, įprasta duoti apie 10 proc.
Muitinės taisyklės: į JAE galima įvežti ne daugiau kaip 2 litrus alkoholio. Turite turėti leidimą pirkti alkoholį tam skirtose vietose. Draudžiama vartoti alkoholį viešose vietose. Alkoholiniai gėrimai patiekiami viešbučiuose ir klubuose už Šardžos ribų, kur griežtai draudžiama prekiauti ir vartoti alkoholį. Vyresniems nei 21 metų asmenims alkoholis patiekiamas tik viešbučiuose. Fotografuoti arabų moteris yra nepriimtina.
Kainos viešbutyje ir restoranuose: pietūs – apie 40 AED, alus – apie 9 AED, turkiška kava – apie 6 AED, vanduo – apie 3 AED.
Vietinės ekskursijos: organizuojamos vietinių turizmo agentūrų jų nurodytomis sąlygomis.
Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location
Dalintis kelione