-
-
-
Newsletter
Contact us:
Recent Tours
2024 m. kovo 27 – balandžio 5 d.
Pažintinės kelionės metu pasileisite į nepamirštamus nuotykius atrasdami Vidurinės Azijos perlą, garsėjantį savo neįtikėtinai svarbiomis vietomis senoviniame Šilko kelio prekybos kelyje, apimančiame nuostabius Samarkando, Chivos ir Bucharos miestus. Čia susipažinsite su vienais geriausių pasaulyje islamo architektūros pavyzdžiais, skaniu maistu su šviežiomis daržovėmis, vaisiais ir vienais draugiškiausių ir svetingiausių žmonių!
Kelionės privalumai:
• 7 nakvynės 4* viešbučiuose, 1 nakvynė 3* viešbutyje,1 nakvynė kalnų kaime.
• Grupę lydės ekspertė Ingrida.
• Autentiška patirtis – artimai susipažinsite su šalies paveldu pietų,maisto gaminimo pamokų, vietinių gyventojų muzikinių/teatralizuotų pasirodymų metu.
• Aplankysite šurmulingus ir spalvingus rytietiškus turgus.
• Išsamus ir dinamiškas kelionės maršrutas, kurio metu pažinsite Uzbekistano kultūrą, religiją, istoriją ir gamtą.
• Kvalifikuoti vietos gidai anglų arba rusų kalba.
• Įskaičiuotos visos vakarienės.
• Maitina lėktuve tarptautinio skrydžio metu.
• Partnerių staigmenos keliautojams
Išvykimas 2024 m. kovo 27 d.
Tiesioginio skrydžio informacija: iš Rygos į Taškentą 2024 m. kovo 27 d.:
2024.03.27 – 15:00 val. Ryga – Taškentas
1 diena: 2024 m. kovo 27 d. (trečiadienis) Ryga – Taškentas
23:00 nusileidimas Taškento oro uoste.
Nakvynė 4 *viešbutyje.
neįskaičiuoti).
Po pietų išvyksite į Nurato kalnus, į Asraf kaimelį.
Vakarienė. 2 diena: 2024 m. kovo 28 d. (ketvirtadienis) Taškentas – Urgenčas – Chiva
Pusryčiai viešbutyje.
Jūsų laukia ekskursija po didžiausią Centrinės Azijos miestą ir šalies sostinę Taškentą. Miestas buvo svarbus prekybos Šilko keliu centras ir tebėra žymus šilko, medvilnės, tekstilės ir kitų gaminių eksporto į Rytų Europą centras.
Pirmoji sustojimo vieta – Hasti Imam architektūros kompleksas, jo statyba prasidėjo XVI a. Dėl nuolatinių žemės drebėjimų, karinių įvykių ir tiesiog slegiant metų krūviui daugelis komplekso pastatų iš dalies neišlaikė savo pradinės išvaizdos. 2007 metais kai kurie senieji pastatai buvo restauruoti, iškilo naujos ir sutvarkytos teritorijos, kurių dėka kompleksas atgavo savo buvusią didybę. Kompleksą sudaro BarakKhan, TillaSheykh mečetės.
Taip pat aplankysite „UsmanKoran“ muziejų (VIII a.), kuriame eksponuojama didžiulė Korano knyga, jie vadina ją kopija, nes pirmą kartą parašyta knygos formatu.
Toliau pagal situaciją aplankysite arba*Chorsu turgų – tai unikalus trijų aukštų prekybos salių kompleksas, vainikuotas mėlynais kupolais, o vieno iš jų skersmuo siekia beveik 300-350 metrų. Ant šio rytietiško turgaus prekystalių rasite šviežių vaisių, skrudintos duonos, šviežios sūdytos mėsos, kazy (arklienos dešros) ir dar daugiau… O rankdarbių parduotuvėse, galėsite pamatyti taikomosios dailės meistrų prekiaujamais rankų darbo suvenyrais.
arba* Kukeldashmedreses. Medresę sudaro didelis kiemas, apsuptas celių, paskaitų kambarių ir mečetės. Galiausiai ekskursiją po Tašketną užbaigsite pažintimi su šiuolaikine miesto dalimi: pamatysite Nepriklausomybės aikštę, Operos ir baleto bei AmirTemur aikštes.
Atskirai reikia pasakyti apie Taškento metro, kuris laikomas vienu iš įspūdingiausių lankytinų objektų. Kiekviena jo stotis turi savo unikalų architektūrinį vaizdą: marmuro ir granito apdailą, eilės aukštų kolonų, nuostabūs bareljefai ir kt. Svarbų vaidmenį atlieka netgi apšvietimas, kuris vienoje stotyje sukuria pobūvių salės atmosferą, o kitoje leidžia pasijusti tarsi paslaptingose katakombose. Kiekviena stotis yra atskira Taškento atrakcija. Plačiau apie tai papasakos vietinis gidas.
Po ankstyvos vakarienės važiuosite į vietinį oro uostą, iš kurio 20:20 val. skrisite į Urgenčą.
21:50 val. nusileisite Urgenčo oro uoste.
Nakvynė 4* viešbutyje.
3 diena: 2024 m. kovo 29 d. (penktadienis) Chiva
Pusryčiai viešbutyje.
Po pusryčių su vietiniu gidu turėsite pažintį su Chiva ir pradėsite nuo Ičan-Kala architektūros komplekso, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai XII – XIX a. senovinis miestas, įsikūręs pačioje Chiva širdyje, kuriame, atrodo lyg būtumėte persikėlę į praeitį. Chorezmo istorijos šaknys eina giliai į istoriją, taigi yra labai mažai civilizacijų, kurios gali prilygti jos amžiui. Ekskursijos metu jūsų laukia senoviniai rūmai su įspūdinga mozaika, nepakartojamo grožio minaretai, medresės bei mečetės. Pamatysite tikruoju miesto simboliu patapusį Kalta-Minor minaretą, stebinantį savo dydžiu ir unikaliu dizainu, vieną gražiausių kada nors pastatytų medresių islamo pasaulyje – Mahometo Amin Khanmedresę, kuri buvo atstatyta ir paversta į viešbutį. Pasigrožėsite įspūdinga buvusia miesto valdovų rezidencija – Kunya-Ark tvirtove bei Mahometo Rahim-Khanmedrese, kuri susideda iš dviejų teismų, dviejų mečečių, didžiulės bibliotekos bei nuostabių vartų. Su vietiniu gidu vaikščiodami viduramžių miesto keliukais prieisite didingą Islam-Khodja kompleksą, kurį sudaro medresė, minaretas, kuris, tikėtina, yra 45 metrų aukščio, bei Juma mečetė, išsiskirianti mečetei neįprasta architektūra – tai vieno aukšto konstrukcija su tvirtomis sienomis ir trimis durimis.
Pertrauka, kurios metų galėsite atstatyti jėgas ir skaniai papietauti (pietūs į kainą neįskaičiuoti).
Po pietų pratęsite ekskursiją po Chivą. Savo akimis galėsite pamatyti prabangiuosius TashHovli rūmus (haremą), kuriuos puošia mėlynos keramikinės plytelės su mediniais, įmantriai išdažytais stulpais. Apžiūrėsite vieną gražiausių vietų Chivoje – įspūdingą PahlavanMahmud mauzoliejų. O pažintį su viduramžių miestu užbaigsite apžiūrėdami Allakuli-Khanmedresę, esančią tarp Ičan-Kala rytinių vartų ir stogu dengto Tim turgaus, laikomą vienu geriausių viduramžių architektūros pavyzdžių. Šalia medresės taip pat stovi Allakuli-Khankaravanserajus (karavanų apsistojimo vieta), ji nuo medresės skiriasi tik pagrindiniais vartais, kurie veda tiesiai į kiemą. Aplink kiemą yra dvi celės: pirmoji buvo skirta daiktams laikyti, antra – nakvynei. Kadaise Chivoje klestėjo prekyba su Buchara, Persija ir Rusija, kas ir paskatino tuometinį valdovą, Allakuli-Khaną, čia pastatyti tokią pažangią ir patogią konstrukciją, kad atvykę užsienio pirkliai galėtų apsistoti, laikyti ar parduoti savo prekes.
Vakarienė vietiniame restorane.
Nakvynė 4* viešbutyje.
4 diena: 2024 m. kovo 30 d. (šeštadienis) Chiva – Buchara
Pusryčiai viešbutyje. Išsiregistravimas.
Po pusryčių leisitės į ilgą kelionę link Buharos. Pakeliui aplankysite šilko fabriką. Čia papasakos apie šilko audinių gamybos procesą – nuo kokonų paruošimo iki gatavos medžiagos gavimo. Žaliavų apdirbimo būdai ir metodai bei gatavų audinių gamybos technologija buvo perduodama iš kartos į kartą beveik du tūkstančius metų. Iki šiol fabriko meistrai gamina šilko bei medvilninius audinius naudodami šią unikalią tradicinę technologiją.
Tęsite kelionę į Bucharą per Kyzylkum dykumą.
Pietūs dykumoje (į kainą neįskaičiuoti).
Atvykimas į Bucharą, apgyvendinimas viešbutyje.
Vakarienė.
Nakvynė 4* viešbutyje.
5 diena: 2024 m. kovo 31 d. (sekmadienis) Buchara
Pusryčiai viešbutyje.
Po pusryčių, su vietiniu gidu, vyksite į apžvalginę ekskursiją po seniausią Centrinės Azijos miestą, turintį daugiau nei 2500 metų istoriją – Bucharą. Vienas svarbiausių dienos akcentų – Samanidų mauzoliejus, laikomas vienu seniausiu islamiškosios architektūros paminklu Centrinėje Azijoje. Čia palaidotas IsmailasSamainis, emyras, kuris atsisakė zoroastrizmo, atsivertė į islamą ir Bucharą pavertė vienu gražiausių religinių ir kultūros centrų pasaulyje. Šalia Samanidų mauzoliejaus pamatysite ir Chashma-Ayub mauzoliejų. Toliau apžiūrėsite Bolo-Hauz mečetę (XX a. pradžia), tai yra vienas geriausių ir paskutinių statinių Bucharoje, pastatytų prieš moderniąją erą. Susipažinsite su seniausia miesto struktūra – Citadelės arka, datuojama nuo V a. Nuo tada iki Raudonosios armijos invazijos 1920 m. čia gyveno per 3000 žmonių. Ji daugiausiai buvo žinoma kaip Bucharos emyrų rezidencija, bet čia taip pat gyveno pareigūnai, poetai ir mokslininkai. Su karaliaus rūmais, vyriausybės biurais, arklidėmis ir bibliotekomis Bucharos arka veikė kaip atskiras miestas mieste.
Laikas pietums (pietūs į kainą neįskaičiuoti).
Papietavę, pažintinę kelionę tęsite PoiKalan ansamblyje, kurį sudaro PoiKalan mečetė, Miri Arabmedresė, bei šalia stovintis Kalan minaretas, pastatytas 1127 m., reprezentuojančio Bucharos istoriją XI – XII amžiaus. Šis minaretas dar yra žinomas kaip mirties bokštas, kadangi šimtmečius nusikaltėliams buvo vykdoma mirties bausmė nustumiant juos nuo minareto viršaus.
Pasigrožėję PoiKalan ansambliu, prieisite Ulugbek – pirmąją medresę Bucharoje. Yra manoma, kad kai kurios šios medresės kolonos saugo pačius seniausius medžio drožybos meno užrašus visame Uzbekistane. Priešais Ulugbek esanti Abdulaziz-Khanmedresė, pastatyta 1652 m., keliais šimtmečiais vėliau nei Ulugbek (1417 m.), žymi nepaprastą viduramžių Vidurinės Azijos architektūros pažangą. Medresės vartai yra didingi ir puošnūs, padengti garsių poetų eilėmis, o Ulugbek – paprasti, vidutinio dydžio su keliomis Korano citatomis. Tai parodo, kokie stebėtinai aukšti tuo metu buvo Vidurinė Azijos architektų, statybininkų ir menininkų įgūdžiai.
Na ir žinoma, kokia kelionė į Uzbekistaną neaplankius turgaus. Buchara jau nuo senų laikų yra laikoma viena pagrindinių prekybos taškų. Daugelio čia esančių amatininkų prekybos tradicijos perduotos iš kartos į kartą, o spalvinga ir šurmuliuojanti atmosfera suteiks neprilygstamą patirtį ir galimybę pažvelgti į vietinių gyvenimą. Galėsite apsilankyti ToqiZargaron(„juvelyrų kupolas“), kur veikia daugiau nei 30 juvelyrikos dirbtuvių ir parduotuvių, ToqiSarrofon, kur rasite daugybę nacionalinių drabužių bei įspūdingų kilimų ir Toqi-Telpakifurušon– tradicinių uzbekų kepurių gamintojų eilė.
Pažintinę ekskursiją Bucharoje užbaigsite LyabiHauz komplekse, kuris yra pačioje miesto širdyje. Tai NadirDivan-Begimekresė ir Chanaka, pastatyti aplink didžiausią miesto tvenkinį („Hauz“ – reiškia baseiną arba tvenkinį, tai poilsio ir susitikimo vieta).
Taip pat pamatysite MagokiAttori mečetę, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Galiausiai, po turtingos pažinties su Buchara, Jūsų laukia autentiško folkloro ansamblio pasirodymasNadirDivan-Begimedresėje.
Vakarienė.
Nakvynė 4* viešbutyje.
6 diena: 2024 m. balandžio 1 d. (pirmadienis) Buchara – Gižduvanas – Asrafas (kalnų kaimas)
Pusryčiai viešbutyje.
Pažintį su Buchara užbaigsite MokhiHossa rūmų (1822 m.) aplankymu. Tai paskutinio Bucharos emyro Nasrulahvasaros rezidencija. Rūmus sudaro 3 kiemai – atskiri kiemai vyrams ir moterims bei haremas, apsupti nuostabiu rožių sodu, kur šeimininkauja didingi povai. Tai tikrai žavinga vieta pasinerti į tuometinio gyvenimo būdą…
Kupini įspūdžių važiuosite įGižduvaną – nuo seno pripažintą Uzbekistano keramikos centru. Atvažiavę į miestą, aplankysite UstoAlisherNarzulloevkeramikos studijoje. Viena seniausių meno rūšių Uzbekistane yra dekoratyvinė keramika. Per šimtmečius metų patirties uzbekai ištobulino šį amatą – jų dirbiniai išsiskiria aukšta kokybe, formų grožiu, drąsia vaizduote bei ornamentų spalvų harmonija. Sužinosite keramikos gamybos proceso ypatumus bei patys išvysite kaip yra gaminamas šis grožis.
Laikas pietums (pietūs į kainą
Nakvynė kalnų kaime, svečių namuose. Yra karštas vanduo. Dušas ir tualetai atskirai.
7 diena: 2024 m. balandžio 2 d. (antradienis) Asrafas(kalnų kaimas) – Samarkandas
Pusryčiai kalnų kaime.
Jūsų laukia pažintis su kalnuotomis vietovėmis, taip pat pamatysite vietinio gyventojo buitį bei iš arti pajusite kultūrą. Taip pat dalyvausite uzbekų virtuvės gaminimo pamokoje, kur patys pasigaminsite ir paskanausite autentišką uzbekišką patiekalą.
Pietūs svečių name. Pietų metu gaminsite nacionalinį patiekalą, kurį ir skanausite.
Skaniai pavalgę važiuosite į Samarkandą.
Vakarienė restorane.
Nakvynė 4* viešbutyje.
8 diena: 2024 m. balandžio 3 d. (trečiadienis) Samarkandas
Pusryčiai viešbutyje.
Visą dieną skirsite pažinčiai su Samarkando miestu – Samarkando istoriniai paminklai datuojami nuo Timūrindų imperijos ir yra tokie pat svarbūs kaip ir senovės Egipto Kinijos, Indijos, Graikijos ir Romos architektūros šedevrai. Ekskursiją pradėsite nuo Tikrojo miesto perlo – Registano aikštės, esančios pačioje senovės Samarkando miesto širdyje. Aikštė garsėja įspūdingų architektūrinių paminklų gausa, įskaitant Sherdor, Tilla-Kori, Ulugbekmedreses bei Siab turgumi, kur atsidursite magiškoje vietoje, su daugybe ryškių spalvų, klientų ir prekybininkų balsų šurmuliu.
Tęsdami ekskursiją, sustosite prie vienos iš įspūdingiausių ir didžiausių mečečių Vidurinėje Azijoje – „Bibi-Khanym“. Tai nuostabi katedros mečetė, kuri matoma nuo Arosiabo kalno. Jos pavadinimas išverčiamas kaip „Vyresnioji princesė“ (arba „Vyresnioji žmona“). Bibi-Khanym taip pat vadinama penktadienio samarkando mečete – tūkstančiai vyrų musulmonų atvyksta čia atlikti maldos sakramento.
Toliau vyksite prie įspūdingo Gur-Emir mauzoliejaus, kuriame yra saugomas AmiroTimūro, Timūridų bei mongolų dinastijos pradininko, kuris dominavo Centrinėje Azijoje paskutiniais XIV aamžiaus dešimtmečiais iki savo mirties 1405 m., kapas. Apžiūrėsite vieną paslaptingiausių ir unikaliausių Samarkando architektūros paminklų – ShakhiZinda architektūrinį ansamblį. Jį sudaro mėlynos spalvos kapų eilės ir vienuolika mauzoliejų, kurie buvo pastatyti vienas po kito XIV – XV a., bei Ulugbeko observatoriją.
Dieną užbaigsite „ElMerosi“ teatre, kur pamatysite spalvingą muzikinį spektaklį apie uzbekų tautinio kostiumo raidą.
Vakarienė restorane.
Nakvynė 4* viešbutyje.
9 diena: 2024 m. balandžio 4 d. (ketvirtadienis) Samarkandas – Taškentas
Pusryčiai viešbutyje.
Dieną pradėsite nuo Siab turgaus apsilankymo. Siab turgus – tai žemės ūkio turgus, tad čia atrasite daugybę Uzbekistane užaugintų daržovių ir vaisių, taip pat vietinių rankų darbo gaminių. Turguje taip pat galima atrasti daugybę įvairiausių prieskonių bei ypatingas dėmesys čia skiriamas duonai, mat Samarkando duona yra ypatinga rūšis.
Nusipirkę suvenyrų ir lauktuvių, keliausite į Konigil kaimą, kuris garsėja unikaliomis amatų tradicijomis, tyriausia gamta, ūksmingais medžiais, šalia tekančia Siabo upe. Bet, ko gero, pagrindinis šio kampelio traukos objektas – popieriaus gamykla, kurioje apsilankę galėsite susipažinti su šilkinio popieriaus gamyba.
Pervežimas į Samarkando geležinkelio stotį. Išvykimas į Taškentą greituoju traukiniu.
Pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas viešbutyje Taškente.
Vakarienė restorane.
Nakvynė 4* viešbutyje.
10 diena: 2024 m. balandžio 5 d. (penktadienis) Taškentas – Ryga
Ankstyvi pusryčiai viešbutyje.
Pervežimas į Taškento oro uostą.
Skrydžio informacija iš Taškento į Rygą 2024 m. balandžio 5 d.:
2024.04.05 – 08:30 val. Taškentas – Ryga.
12:00 val. nusileidimas Rygos oro uoste.
Kelionės kaina – 1399 € gyvenant dviese dviviečiame kambaryje.
Kelionė įvyks jeigu susidarys 12 asmenų grupė.
Priemoka už vienvietį kambarį – 190 €
Avia bilietas perkamas po avanso apmokėjimo. Įmoka už avią bilietą yra negrąžinama. Bilieto keitimas – mokestis kurį nustato avialinijos. Dėl išsamesnės informacijos teirautis +370 65556313. Skrydį vykdo oro bendrovė UzbekistanAirways.
Į kelionės kainą įskaičiuota: Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Apgyvendinimas viešbučiuose:
2nakvynė Chivoje 4* arba 3*.
1 nakvynė Asrafe – kalnų kaime.
2 nakvynės Bucharoje – 4*.
2nakvynė Samarkande – 4*.
2nakvynės Taškente – 4*. Skrydžio bilietai nuo 800 eurų: tarptautinis bilietas: Ryga-Taškentas – Ryga ir vietinis bilietas Taškentas – Urgenšas.
Įskaičiuotas bagažas: registruojamas 23 kg (1 vnt), rankinis 8 kg (1vnt).
Bilietas negrąžinamas, data keičiama už papildomą mokestį 24 val. iki kelionės pradžios. Keleivio vardas ir pavardė nekeičiami.
Maitinimas:
Visi pusryčiai viešbučiuose.
Pusryčiai kalnų kaime.
Vakarienė kalnų kaime.
Visos vakarienės miestuose. Pietūs (išskyrus kalnų kaime).
Vienos dienos pietums panašiai turėti apie 15 € asmeniui.
Nacionalinio patiekalo gaminimo meistriškumo pamoka. Įėjimas į folkloro šou Bucharoje apie 10 € asmeniui.
Įėjimo bilietai į muziejus ir lankytinas vietas. Įėjimo bilietai į „El-Merosi“ teatrą apie 15 € asmeniui.
Visi pervežimai, paėmimai bei išlaipinimai turistiniu autobusu Uzbekistane Pagal galimybę Vyno, konjako degustacija – 10 rūšių apie 24 €
Traukinio bilietai: Samarkandas -Taškentas (9 diena) Mokesčiai už įėjimą su vaizdo kameromis apie 2-7 € asmeniui/muziejuje.
Profesionalus angliškai / rusiškai kalbantis vadovas visos kelionės metu Pervežimai į/iš Rygos oro uosto
Vanduo ekskursijų metu – vienas buteliukas dienai. Arbatpinigiai gidui, vairuotojui už dieną 7-12 eurų nuo asmens. Galima ir doleriais.
Maitinimas lėktuve tarptautinio skrydžio metu. Papildomos paslaugos ir lauktuvės
Kelionei būtinas daugiau nei 6 mėn. po atostogų pabaigos galiojantis pasas.
Pastaba: kelionės į Uzbekistaną programa ir lankytinų objektų eiliškumas, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis.
Meksika geografiškai priklauso Šiaurės Amerikai, etnologiškai – Lotynų Amerika. Meksika yra daugiausiai gyventojų turinti ispaniškai kalbanti šalis pasaulyje. Apie 70% žmonių gyvena miestuose. Remiantis kai kuriais skaičiavimais, Meksikos miesto apylinkėse gyvena apie 18 milijonų gyventojų, todėl tai būtų didžiausia gyventojų koncentracija Vakarų pusrutulyje.
Labai išsivysčiusios kultūros, įskaitant olmekų, majų, toltekų ir actekų kultūras, egzistavo šioje srityje dar gerokai prieš ispanų užkariavimą.
Išsivysčiusių Amerikos civilizacijų vieta, Meksika tris šimtmečius buvo valdoma Ispanijos, o vėliau XIX amžiaus pradžioje atgavo nepriklausomybę.
Peso devalvacija 1994 m. pabaigoje įvedė Meksiką į ekonominę sumaištį ir sukėlė didžiausią recesiją per daugiau nei pusę amžiaus. Tauta ir toliau įspūdingai atsigauna. Nuolatiniai ekonominiai ir socialiniai rūpesčiai apima žemą realųjį darbo užmokestį, didelės gyventojų dalies nepakankamą užimtumą, nelygų pajamų pasiskirstymą ir menkas Amerikos gyventojų tobulėjimo galimybes skurdžiose pietinėse valstijose.
Pietų Korėja gali pasigirti daugybe lankytinų vietų. Turistai gali patirti savitą istorinio kultūros paveldo ir šiuolaikinės kultūros harmoniją. Turėdami šiuos išsaugotus vietos identitetus, turistai taip pat gali tyrinėti ir mėgautis vietine kultūra, natūralia aplinka ir unikaliu maistu. 2023.12.03-2023.12.11 Nuo 1478 […]
Filipinai yra archipelagas arba daugiau nei 7100 salų virtinė pietryčių Azijoje tarp Pietų Kinijos jūros ir Ramiojo vandenyno. Dvi didžiausios salos – Luzonas ir Mindanao – sudaro du trečdalius viso žemės ploto. Tik apie trečdalis salų yra apgyvendintos.
ŽMONĖS IR KULTŪRA
Filipiniečiai daugiausia yra kilę iš malajiečių, dažnai turi kinų, o kartais ir amerikiečių ar ispanų protėvius.
ŽMONĖS
Daugelis filipiniečių turi ispaniškus vardus dėl XIX amžiaus Ispanijos dekreto, pagal kurį buvo reikalaujama naudoti ispaniškas pavardes arba pavardes. Tėvai dažnai savo vaikus pavadina šventojo vardu, kurio šventė buvo jų gimimo dieną.
Pradinis mokslas Filipinuose prasideda nuo septynerių metų, yra privalomas pagal įstatymus ir trunka šešerius metus. Vidurinis ugdymas pradedamas sulaukus 13 metų ir trunka ketverius metus; bakalauro koledžo mokymas paprastai trunka ketverius metus.
GAMTA
Salose auga daugybė žydinčių augalų ir paparčių rūšių, įskaitant šimtus orchidėjų rūšių. Aukštos žolės pakeitė miškus, kurie išnyko dėl medienos ruošos, kasybos ir plėtros.
Filipinuose gyvena daugiau nei 200 žinduolių rūšių , įskaitant beždžiones, voveres, lemūras, peles, pangolinus, chevrotains, mangustus, civetas kates, raudonuosius ir ruduosius elnius ir kt.
Binurongas arba Azijos lokio katė kažkada buvo žinoma, tačiau dabar šis pūkuotas žinduolis yra pažeidžiamas. Tamaraw, mažų vandens buivolių rūšis, aptinkama tik Mindoro saloje, yra labai nykstanti.
Filipinuose visus ar dalį metų gyvena šimtai paukščių rūšių, įskaitant povus, fazanus, balandžius, papūgas, karališkąsias žuveles, saulės paukščius, siuvinius, audinius ir raguočius. Nykstantis Filipinų erelis, mintantis beždžionėmis, vos išgyvena po miškų kirtimo.
ISTORIJA
Ferdinandas Magelanas pirmą kartą nusileido Filipinuose 1521 m. Filipinų pavadinimas kilęs iš Pilypo II, kuris buvo Ispanijos karalius XVI amžiuje, kai šalis tapo Ispanijos kolonija.
Filipinai buvo suteikti Jungtinėms Valstijoms 1898 m., Po Ispanijos ir Amerikos karo. 1935 m. Filipinai tapo savarankiški, tačiau jų nepriklausomybę atidėjo Antrasis pasaulinis karas ir Japonijos kariuomenės invazija.
Salas išlaisvino JAV pajėgos 1944–1945 m., o Filipinų Respublika buvo paskelbta 1946 m., vyriausybei vadovaujant JAV.
1965 metais Ferdinandas Marcosas buvo išrinktas prezidentu. 1972 m. jis paskelbė karo padėtį, kuri tęsėsi iki 1981 m. Po 20 valdymo metų 1986 m. Marcosas buvo nuverstas nuo valdžios. Corazon Aquino tapo prezidentu ir šalyje įvedė demokratinio valdymo laikotarpį.